Що таке кулер для води?

Кулер - це побутовий пристрій, призначений для розливу води. Сьогодні кулер для води зустрічається не тільки в офісі компаній, але й у звичайній квартирі, приватному будинку та шкільному класі.

 Має такий набір корисних функцій як : нагрівання, охолодження, та фільтрація (пуріфаер). Сама назва походить від англійського слова «cooler», що в перекладі означає «охолоджувач».

За видами поділяються на підлогові і настільні.

Дизайн може бути найрізноманітнішим. Корпус виготовляють з високоміцного пластика і металу.

Про підлогові кулери:

 У сучасних підлогових кулерах використовується два типи охолодження: компресорне і електронне, хоча обидві системи працюють від електрики.

Словосполучення «електронне охолодження» в даному випадку означає використання елементів Пельт'є - термоелектричних перетворювачів, які можуть міняти свою температуру, при протіканні крізь них електричного струму. В даному випадку, елемент Пельт'є налаштований так, що він охолоджується, поруч встановлена камера для охолодження води, а між ними - вентилятор для циркуляції холодного повітря від елемента Пельт'є до камери з водою: ось і отримуємо прохолодну рідину в спекотний літній день. До плюсів такого рішення слід віднести його простоту, надійність, невисоку ціну. Але є і мінус , адже подібна система охолодження не відрізняється високою потужністю, вона підійде для домашнього застосування або невеликого офісу (3-5 чоловік).

 

Подібних проблем позбавлені кулери з компресорним охолодженням. Адже фактично в них використовується принцип холодильника з випарником, радіатором, холодоагентом, і компресором, що його ганяє.

Подібна система коштує дорожче, та  кардинально більш ефективна: охолодження води відбувається набагато швидше, запасу потужності достатньо навіть для великого офісу, температура охолодження води не залежить від температури навколишнього середовища.

Деякі моделі містять вбудований шкафчик з холодильником або без, в якому зберігають продукти , або посуд, стаканчики. У користувача є можливість відключити будь-яку функцію: охолодження або нагрів.

Мінуси підлогових кулерів теж є. Вони більш громіздкі, ніж їх молодші брати, та й в ціні дорожче.

Про настільні кулера:

Менш функціональні, але мають свої позитивні переваги.

Найчастіше обладнані електронною системою охолодження, тому працюють безшумно.

Так як маленькі за розмірами, компактні, то розміщується, де завгодно: на тумбі, столі, підставці.

Кулер з компактними розмірами купляють в офіс, до себе додому.

У них якісно проводиться нагрівання та охолодження води.

Розрізняють моделі, що працюють без охолодження, як електричний чайник.

Ціна настільного кулера не так сильно вдарить по гаманцю.

Так який кулер вибрати компресорний або електронний?

Наша порада така !

1. Якщо навантаження на апарат велике, користувачів більше 4-х , тоді краще купувати компресорний тип кулера. Термін служби його значно довший. Мінус - компресор охолоджує більш шумно.

 

2. Дешевше в ціні, обслуговуванні та  ремонті електронні моделі, але їх мінус в тому що вони дають значно меньше охолодженої води. Їх є сенс використовувати там,  де нема великої кількості людей. Нагрівають воду вони однаково.